„Nowy Jork. Od Manhattanu do Ground Zero” Magdalena Rittenhouse, Wydawnictwo Czarne

Dawid MikosPoleca Dawid Mikoś, autor bloga Masa PerłowaNOWY JORK

O ile większość tradycyjnych przewodników beznamiętnie wylicza atrakcje Wielkiego Jabłka, tu autorka z reporterską dokładnością i autentycznym zaangażowaniem tropi historie nowojorskich miejsc, lokalnych zjawisk i osobliwych mieszkańców. Robi to w tak pełen zapału sposób, że czytelnik od razu – choć na chwilę – chce przenieść się na zacienione od skyscraperów ulice Manhattanu.

 

„Cessanis na walizkach. Opowieści z pięciu stron świata” Michał Cessanis, Wydawnictwo Burda NG Polska

grzegorz-pekalaPoleca Grzegorz Pękała, autor bloga Praktyczny Przewodnik cessanis-na-walizkach

Jestem zdania, że zawsze najlepiej wybierać książki pisane przez ludzi, którzy podróżują i robią to z pasją. Sam staram się opisywać swoje wycieczki z jak największymi detalami – gdzie spałem, co i kiedy zwiedziłem, jakie zniżki udało się upolować. Dlatego też cenię sobie – spośród najnowszych pozycji książkowych – publikację „Cessanis na walizkach. Opowieści z pięciu stron świata”. Sekretarz redakcji National Geographic Traveller, Michał Cessanis, zabiera nas ze sobą w podróż po rozmaitych zakątkach świata. W książce polecanej między innymi przez Martynę Wojciechowską, Elżbietę Dzikowską czy Aleksandra Dobę, znajdziemy wiele patentów na udane i inspirujące podróże. Warto udać się także na jedno ze spotkań z autorem, aby posłuchać o jego przygodach na szlakach różnych kontynentów.

„Gdzie jest Julia?” Julia Raczko, Wydawnictwo Pascal

Kasia TutkoPoleca Kasia Tutko, autorka bloga Połącz Kropki gdzie jest julia

Książka opowiada o półrocznej podróży dookoła świata. Julia przemierza przez Azję, Australię, Nową Zelandię i Amerykę Południową. Czytając tę książkę od razu mamy ochotę spakować plecak i wyruszyć w świat. Autorka opisuje swoje przeżycia w sposób bardzo wrażliwy, wciągający sposób, a przede wszystkim inspiruje do walki o swoje marzenia. Warto wyjść ze strefy komfortu i otworzyć się na, to co oferuje nam świat.

Zobacz też:

10 RZECZY, KTÓRYCH NAJPRAWDOPODOBNIEJ NIE WIESZ O TAJLANDII

„PODRÓŻE KSZTAŁCĄ” NIE MA W TYM PRZESADY

PODRÓŻUJ – POCZUJ MENTALNY DETOX

Strona 4 z 512345