KasperekPolecają Asia, Łukasz, Maja, autorzy bloga Gdzie są Kasperki

„Wystarczy przejść przez rzekę” Ludwika Włodek, Wydawnictwo LiterackieWystarczy przejść przez rzekę

Części świata, do której zabiera nas autorka trudno szukać w folderach reklamowych. Azja Środkowa to wciąż mało znany zakątek, często niesłusznie szufladkowany jako niebezpieczny i nieprzyjazny. Tymczasem to właśnie Azja Środkowa została uczyniona celem wyprawy Ludwiki, której znakomicie udaje się pokazać barwność tej części świata oraz prostotę oraz prawdziwość jej mieszkańców. Niezwykle autentyczna opowieść o podróży po Azji Środkowej, którą czyta się niezwykle przyjemnie.

 

„Pustka wielkich cisz” Łukasz Supergan, Wydawnictwo Sorus Pustka Wielkich Cisz

Opowieść o samotnej pieszej wyprawie Łukiem Karpat nie musi być nudnym dziennikiem. Mimo, iż głównym bohaterem jest samotny wędrowiec, który większość wyprawy w pojedynkę pokonuje kolejne górskie kilometry, jego przygody potrafią wciągnąć czytelnika od pierwszej do ostatniej strony. Szczera relacja Łukasza pokazuje jak wiele można się o sobie nauczyć będąc zdanym na własnego siebie i podporządkowanym prawom natury.

„180000 km przygody”  Tony Halik, Wydawnictwo Bernardinum

Dorota CzerniakowskaPoleca Dorota Czerniakowska, współautorka bloga Via Mundo Tony Halika

Ta książka to klasyka gatunku. Po dziecięcych przygodach Tomka Wilmowskiego i „Orinoko” Arkadego Fidlera, to pierwsza dorosła i niefikcyjna książka podróżnicza, którą przeczytałam, a właściwie pochłonęłam w całości. „180000 km przygody to zbiór wciągających opowieści z czteroletniej podróży Halika i jego żony z Ziemi Ognistej na Alaskę. To opowieść o łowcach głów i poszukiwaniu szmaragdów, o niesamowitych miejscach i prozaicznych czynnościach, które same w sobie stają się przygodą.

Zobacz też:

10 RZECZY, KTÓRYCH NAJPRAWDOPODOBNIEJ NIE WIESZ O TAJLANDII

„PODRÓŻE KSZTAŁCĄ” NIE MA W TYM PRZESADY

PODRÓŻUJ – POCZUJ MENTALNY DETOX

Strona 5 z 512345