„Biała gorączka” Jacek Hugo-Bader, Wydawnictwo Czarne

Poleca Joanna Nowak, autorka bloga Somos Dos – Migawki z podróży Małej i DużejBiała gorączka

asia y gajaAbsolutnie niepowtarzalny, wciągający styl, wartka akcja, zwykłe-niezwykłe miejsca opisane w taki sposób, że aż się chce tam jechać, poznać opisywanych ludzi, zobaczyć miejsca, dotknąć, doświadczyć tamtego świata. Miałam to szczęście ruszyć w podróż śladami autora i odnaleźć niektórych z bohaterów, przeżywając własne, równie kolorowe przygody właśnie tam – w należącej do Rosji Republice Tuwy.

 

Sztuka Podróżowania” Jacek Pałkiewicz, Wydawnictwo Gandalf

Szlakiem narzych marzeń Angelika i RobertPolecają Angelika i Robert, autorzy bloga Szlakiem Naszych MarzeńSztuka podróżowania

Sztuka podróżowania” jest świetnym kompendium podróży, zarówno dla początkującego turysty jak i doświadczonego podróżnika, z mnóstwem praktycznych informacji, od tego jak spakować się na podróż życia, do porad z zakresu przetrwania w skrajnie trudnych warunkach. Do tego mnóstwo ciekawostek i niezwykłych przygód, które mogą stać się inspiracją do własnych podróży. Nam książka ułatwiła zorganizowanie podróży życia po Azji Południowo – Wschodniej.

 

„Świat równoległy” Tomek Michniewicz, Wydawnictwo Otwarte

TropimyPolecają Przemek i Magda, autorzy bloga TroPiMyŚwiat równoległy

Reportaże z różnych części świata, dotykające tej zaskakującej, nieznanej strony danego miejsca. Książka skłania do refleksji, stawiania pytań i zastanawiania się nad głębszym sensem podróży. Szczególne wrażenie wywarł na nas rozdział o Malediwach, które mieliśmy okazję odwiedzić w styczniu tego roku.

 

Zobacz też:

10 RZECZY, KTÓRYCH NAJPRAWDOPODOBNIEJ NIE WIESZ O TAJLANDII

„PODRÓŻE KSZTAŁCĄ” NIE MA W TYM PRZESADY

PODRÓŻUJ – POCZUJ MENTALNY DETOX

Strona 3 z 512345