Hiszpania

Nowy Rok wyznacza o północy 12 uderzeń dzwona. Po każdym z nich, należy zjeść jedno winogrono i pomyśleć życzenie. Każde z nich oznacza jeden miesiąc, jeśli trafi się na słodki owoc, będzie to pomyślny czas. Najlepiej robić to stojąc na lewej nodze, aby wejść w Nowy Rok prawą nogą. Pomyślność i bogactwo ma zapewnić także trzymanie zielonego banknotu w czasie uderzeń dzwonu (może to być jeden dolara albo sto euro). Następnie należy zaszyć banknot w woreczku zieloną nicią i schować go do nie używanej szuflady. Ząbek czosnku wsadzony do portfela tuż po północy również ma przynieść pomyślność finansową. Hiszpanie wierzą też w moc zapachów. Harmonię i spokój zapewni zapach cynamonu. Pół godziny przed północą należy zagotować siedem lasek tej popularnej przyprawy i zamknąć okna, aby aromat mógł się swobodnie rozprzestrzenić po całym mieszkaniu. Zapach bazylii chroni przed złymi intencjami, eukaliptus pomaga osiągać wyznaczone cele, lawenda sprzyja dobremu klimatowi do rozmów i przynosi szczęście, a drzewo sandałowe pomaga w problemach finansowych i biznesowych.

Irak

Nowy Rok świętowany jest w głównie przez chrześcijan. Irakijczycy celebrują Nowy Rok strzelając z karabinów maszynowych w powietrze. Posiadanie broni w Iraku jest legalne, karabin oraz dwa magazynki amunicji może posiadać każdy iracki mężczyzna. Irakijczycy świętują Nowy Rok dwa razy, pierwszego miesiąca kalendarza muzułmańskiego oraz według kalendarza gregoriańskiego 31 grudnia.

Japonia

31 grudnia Japończycy urządzają kolację, w trakcie której spożywają tradycyjne dania m.in. makaron gryczany. Wierni udają się do świątyń shintoistycznych i buddyjskich, gdzie poprzez modlitwę oczyszczają się z grzechów. O północy można usłyszeć 108 uderzeń dzwona. Wierni wierzą, że każdy człowiek nosi w sobie 108 grzechów, których należy się pozbyć przed Nowym Rokiem.